طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

ظهور به نقل از فارس : 9 دی سمبل حضور مردمی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی امشب در سوگواری دهه آخر صفر در حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به سالروز نهم دی ماه اظهار داشت: نهم دی ماه سالروز قیام خودجوش مردم ایران در دفاع از نظام و رهبری در سال 88 است که سخن روی کنار رفتن نظام بود.

وی با بیان اینکه رشد کشور به اختلاف سیاسی است، گفت: در عین اختلاف سلیقه‌ها که امری طبیعی است اصل نظام و دفاع از ولایت فقیه باید رعایت شود و امام (ره) نیز اصل نظام را بر این اساس گذاشتند.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی العالمیه یادآور شد: نهم دی ماه مردم احساس کردند این دو اصل زیر پا گذاشته شده و بحث روی اصل نظام رفت و سردمدار جریان، کشورهای خارجی و منافقین شدند و جریان به توهین به مقدسات و امام حسین(ع) و عاشورا وصل شد و این خطر بود.

وی در عین حال تصریح کرد: اگر همه جریان‌های آن زمان راضی به این وضعیت نبودند اما با سکوتشان تایید کردند. خیلی اوقات سکوت برابر جریانات نتیجه اش حمایت است.

رفیعی با بیان اینکه نهم دی وحدت و همدلی و باهم بودن را اثبات کرد، بر دشمن شناسی تاکید کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب بر این بصیرت و دشمن شناسی تاکید کردند.

وی ادامه داد: در طول تاریخ چرا 30 هزار نفر مقابل امام حسین(ع) قد علم کردند آیا اینها می‌دانستند این کار زشت است؟ برخی گمان می‌کردند تقرب به خداست و حتی عده‌ای از بنی امیه روز عاشورا روزه گرفتند.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: امروز جریان‌های سلفی و جوان 18 ساله که بمب منفجر می‌کند زن و بچه مردم برای چه می‌کشد؟ کاری کردند با عقاید این جوان که فکر می‌کند با کشتن زن و بچه مردم به بهشت می‌رود. ما اگر دشمن را نشناسیم ممکن است این جریان‌ها تکرار شود لذا باید حواسمان جمع باشد بنابراین 9 دی سمبل برای حضور مردمی بود.

وی در ادامه به حسن عاقبت به عنوان یکی از توصیه‌های اولیا به فرزندان و دیگران اشاره کرد و ابراز داشت: عوامل عاقبت به خیری چند دسته هستند؛ اول دعاها و اذکار است که در مفاتیح الجنان بسیار اشاره شده است.

رفیعی محافظت و مراقبت از اوقات نماز را یکی دیگر از عوامل عاقبت بخیری دانست و عنوان کرد: رسول گرامی اسلام در حدیثی مردم را نسبت به نماز به چهار دسته تقسیم کردند؛ دسته اول گروهی که نماز می‌خوانند ولی در نماز حواسشان پرت است با بی دقتی و بی توجهی می‌خوانند اینها ویل شاملشان می‌شود.

وی ادامه داد: دسته دوم کسانی که گاهی می‌خوانند و گاهی نمی‌خوانند و نمازشان منظم نیست اینها گمراهند و نماز را ضایع می ‌کنند. دسته سوم اصلا نماز نمی‌خوانند اینها آخرین درجه جهنم شامل حالشان می‌شود.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: دسته چهارم که همیشه نماز می‌خوانند و خشوع در نماز دارند اینها بهشتی و رستگارند.

وی بر اساس روایتی 10 خصوصیت را برای نماز برشمرد و گفت: این 10 خاصیت شامل زینت چهره انسان، نورانی شدن قلب انسان، احساس آرامش بدن، انس قبور، رحمت، نور آسمان‌ها، سنگینی نامه اعمال انسان، رضایت خدا، بهای بهشت و حجاب از آتش جهنم است.

رفیعی دوام، محافظت و خشوع را سه تعبیر مهم راجع به نماز در قرآن ذکر کرد و افزود: نماز به درد خود ما می‌خورد، اگر مشکل اداری دیدید یا خطایی از من روحانی دیدید این را پای اسلام نگذارید.

—78004/ک40

کلمات کليدي : ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur