به گزارش ظهور به نقل از مهر، محمود بریمانی، سفیر جمهوری اسلامی در اتحادیه اروپا تغییرات پس از انتخابات را فرصتی مناسب دانست که اروپا باید از آن استفاده کند.

وی در مصاحبه با سایت EUobserver افزود: “دهه ها و حتی قرن ها دو طرف روابط خوبی با هم داشته اند، در نتیجه از اتحادیه و کشورهای عضو می خواهیم … به آنچه دوره گذار می نامیم پایان دهند و همکاری را مجدداً برقرار کنند.”

این سایت به نقل از دیپلمات های غربی مستقر در تهران، انتخابات را آزاد و عادلانه دانست.

بریمانی در پاسخ به این که آیا ایران آمادگی تعلیق غنی سازی را مانند زمان روحانی در سال 2003 دارید یا نه گفت: “آماده هستیم تا شفافیت بیشتری داشته باشیم اما به نظرم کاهش یا لغو تحریم ها می تواند نشانه خوبی از سوی اروپایی ها باشد.”

وی اعزام نیرو  سلاح توسط ایران به سوریه را تکذیب کرد و نگرانی تهران را تبدیلِ این کشور به “بهشتی برای افراطیون سنی مانند القاعده” دانست.

سفیر از دعوتِ ایران به ژنو دو ابراز رضایت کرد و آن را به نفع سوریه دانست تا راه حلی سیاسی برای مشکل یافت شود.

بریمانی از اتحادیه اروپا خواست تا مواضعی مستقل از سیاست خارجی آمریکا اتخاذ کنند و گفت: “اتحادیه اروپا بازیگر جهانی است و باید در همین ظرفیت اقدام کنند.. معتقدیم که اتحادیه اروپا می تواند تاثیرگذارتر باشد. اما در برخی از موارد، دنباله رو اقدامات غیرمنطقی دیگران هستید.”

کلمات کليدي : ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur