طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

ظهور به نقل از فارس : چهارمین همایش طب و قضا در شیراز پایان یافت/ پزشکی قانونی آذربایجان شرقی میزبان بعدی

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، چهارمین همایش سراسری طب و قضا که از صبح چهارشنبه آغاز شده بود پس از بررسی مسائل حقوقی در پزشکی و بررسی چالش های موجود در مسئولیت های مدنی پزشکان عصر امروز با تقدیر از 12 پزشک و حقوق دان که مطالب خود را در قالب سخنرانی و پوستر ارائه کرده بودند به کار خود پایان داد.

احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به نقاط قوت حضور پزشکان و حقوقدانان در کنار یکدیگر در قالب چنین همایش هایی گفت: امیدواریم تا در دو سال آینده پنجمین همایش طب و قضا را به میزبانی پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی برگزار کنیم.

در مراسم اختتامیه این همایش حجت الاسلام مالک اژدر شریفی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: دستگاه قضایی و حقوقی و نیز نظام پزشکی باید با هم تناسب داشته باشند زیرا تقدسی در این دو رشته وجود دارد که ایجاب می کند موقعیت این دو رشته را بشناسیم.

وی افزود: بحث های بسیار خوبی در این همایش شد ولی از دیدگاه بنده بیشتر در زمینه روبناها صحبت کردیم و زیربنای دانش ما عمیق تر از این است و آن عبارت از اخلاص و خلوص در نیت و عمل.

در بخش دیگری از این برنامه حمیرا وفایی رئیس سازمان نظام پزشکی استان فارس گفت: طب و قضا امر جدا نشدنی هستند و امیدواریم در زمینه چالش های موجود میان این دو قشر به زبان مشترکی برسیم تا بتوانیم حقوق بیماران و پزشکان را به نحو مطلوبی رعایت کنیم.

در ادامه فروغی رئیس دانشکده حقوق شیراز گفت: دادگستری استان فارس و پزشکی قانونی این استان نقش اصلی را در برگزاری این همایش ایفا کردند.

وی تأکید کرد: اهمیت طب و قضا بر همگان مشخص است و نیاز به صحبت نیست زیرا هم طب و هم قضا بسیار مهم هستند.

وی با تأکید بر اینکه حقوق، همان پزشکی در علوم انسانی است ادامه داد: اگر قشر دانشگاهی، پزشکی و قضایی در کنار هم نباشند مسائل و مشکلات مابین آنها حل نمی شود، امیدواریم برگزاری چنین همایش هایی با کمک قضات و پزشکان ادامه پیدا کند و نتایج این همایش ما را در برگزاری همایش های بعدی یاری نماید.

فروغی افزود: نکته اصلی که در این همایش مورد بحث قرار گرفت، تعدد اسباب در کادر درمانی بود که یکی از مسائل حقوقی و پزشکی است و با توجه به اینکه بیش از 10 نظریه در این زمینه وجود دارد امیدواریم مشکلات مربوط به آن حل شود.

رئیس دانشکده حقوق شیراز ادامه داد: تلاش داریم که مسائل به روز و قابل طرح در زمینه موضوع مطرح شده در همایش (تعدد اسباب) به صورت پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کار شود و تا کنون نیز 30 پایان نامه در این زمینه ارائه شده است.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur