طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

به گزارش ظهور به نقل از مهر، محمدحسین قربانی  که به عنوان موافق در مناظره با موضوع سهیم کردن کارگران با سابقه پرداخت حق بیمه کمتر از ۱۰ سال حضور داشت گفت: یک طرح دو فوریتی وارد مجلس شد که بنده به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت موافق این طرح بودم. رأی قاطع یک جمله پیام داشت که همین پول کارگران را به خود کارگران پرداخت کنید.

وی ادامه داد: این مسئله بار مالی ندارد  چرا که 70 درصد مشکلات تأمین اجتماعی به سوء مدیریت آن برمی‌گردد و 20 درصد به سیستم جامع مدیریتی و 10 درصد به مسائل مالی برمی‌گردد.

وی  تصریح کرد: مخالفین می‌گویند مستمری‌بگیران کمتر از 10 سال به اندازه سالهایی که پرداخت کرده‌اند بگیرند. مبلغ 11.5 تا 12 هزار میلیارد برآورد شده که کمتر از 5 هزار میلیارد برای درمان و 6 تا 7 هزار میلیارد برای مستمری بگیران تخصیص یافته است که این خود سوء مدیریت را نشان می‌دهد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به بحث منابع و اصل 29 اشاره داشت و گفت: اگر دولت حمایت نکرده بحث دیگری است تأمین اجتماعی باید می‌رفت و مطالباتش را مطالبه می‌کرد.

قربانی ادامه داد: اگر مجلس با قاطعیت رأی داده پس باید بدانیم که این مسئله بار مالی ندارد و کارگران به تناسب سنواتی که پرداخت کرده‌اند باید دریافت کنند و اگر این اتفاق نیفتاد ظلم فاحشی به این کارگران زحمتکش می‌افتد.

وی افزود: ایراد شورای نگهبان که به این ماده واحد که طرح دو فوریتی سه تبصره دارد؛ یک زیر 10 ساله‌ها و دو بالای 10 ساله‌ها؛ البته ماده واحده به تعداد سنواتی که هر حقوق کارگر پرداخت کرده باید دریافت کند که بار مالی ندارد.

وی گفت: چالشی که امروز در تأمین اجتماعی وجود دارد مربوط به مدیریت است و ‌باور داریم که مازاد سابقه بیمه فرد را باید به قیمت روز محاسبه کرده و به تامین اجتماعی پرداخت شود، چرا که وقتی فردی 12 سال سابقه بیمه دارد و به هر دلیل فوت کرده نباید از حقش محروم شود. قانون صراحت دارد که باید دوره 90 روزه فرد تکمیل شود بعد عزرائیل جانش را بگیرد و اگر بالای 10 سال بیمه پرداخت کرده باید به محض اینکه رابطه‌اش با بیمه پرداخت شد از حقوق تامین اجتماعی برخوردار شود.

به گفته وی، ‌باور داریم که چالش امروز در تامین اجتماعی مدیریتی است و امروز بیمه گذاران از 150 هزار تومان تا 750 هزار تومان در طول 30 سال حق بیمه می‌پردازند.  باید پرسید تامین اجتماعی با این پول‌ها چه می‌‌کند. باید از آقایان پرسید مازاد ۱۲ هزار میلیارد تومان در سازمان تأمین اجتماعی چه شد.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur