طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

به گزارش ظهور به نقل از مهر، آیت الله محی الدین حائری شیرازی، امروز 9 اردیبهشت ماه در دومین همایش چهره های ماندگار تبلیغ که به همت سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری اخیرا در دیداری توصیه کردند که به موضوع اسلامی سازی علوم انسانی بپردازیم.

وی با بیان اینکه زمانی که نماینده ولی فقیه در استان فارس بودم، نامه استعفایی نوشتم و به مقام معظم رهبری دادم تا به امام بدهند، افزود: آن موقع اواخر دوران ریاست جمهور مقام معظم رهبری بود و از ایشان سؤال کردم که شما پس از اتمام دوره ریاست‌ جمهوری چه کار خواهید کرد، ایشان فرمودند به طلبگی خود می‌ پردازم و اگر امام(ره) دستور دهند که مسئول عقیدتی سیاسی ژاندامری یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان شوم تردیدی نمی کنم. باید روی این حرف و اینکه این چه اخلاقی است، چه معنا و چه کاربردی دارد و چرا اینگونه باید باشد فکر کنیم.

وی با بیان اینکه مبلغان باید اصالت و وحدت را در نظر داشته باشند، و نباید یکی را فدای دیگری کنند، گفت: بعد از فتح مکه عده ای مسلمان شدند. این افراد با سخنان و استدلال عقلی پیامبر(ص) مسلمان نشده بودند. با اخلاق پیامبر(ص) مسلمان نشدند اما وقتی فتح و نصر مسلمانان را دیدند مسلمان شدند، چون پست و مقام و … می خواستند. این افراد با رحلت پیامبر(ص) هم برگشتند و با اهل بیت(ع) مخالفت کردند.

وی با بیان اینکه گریه های حضرت زهرا(س)، گریه ای سیاسی بود نه گریه ای از درد بازو و …، گفت: گریه برای این بود که ایشان می دید امت اسلام به بیراهه می روند و سعی و تلاش او برای هدایت مردم فایده ای نداشت. وقتی دید گریه و فریاد زیاد اثری ندارد سفارش کرد تا قبر ایشان مخفی بماند تا علامت سؤالی پیش روی تاریخ باشد تا راه حق را تشخیص دهند. از راه قبر گم شده حضرت زهرا(س) است که امام حسین(ع)، یاران باوفایی دارد و اکنون زیارت کنندگان زیادی برای قبر ائمه(ع) هستند. نگرانی حضرت زهرا(س) این بود که نماز و روزه و حج و قرآن بدون ولایت ملاک نیست.

وی با بیان داستانی از قتل و جنایات حجاج و مقاومت شیعیان خطاب به وعاظ گفت: میراث اهل بیت(ع) با وفاداری و مقاومت شیعیان در شرایط سخت تاریخی به دست ما رسیده و ما باید قدر آنها را بدانیم.

حائری شیرازی در ادامه سخنانش تصریح کرد: چرا قرآن حروف مقطعه دارد. چون می خواند نشان دهد که اینها حروف رمزی است که همه از این موضوع ها خبر ندارند و باید به دنبال کسی باشیم که از اینها خبر داشته باشد که اینها فقط ائمه(ع) هستند و تاکنون هم کسی مدعی اطلاع از این معانی نبوده است.

وی با بیان اینکه کسی که می داند حروف مقطعه به چه منظوری نازل شده، یعنی از اسرار و تأویل و تفسیر قرآن با خبر است، تنها او می داند که خیر و سعادت بشر چگونه حاصل می شود، بیان کرد: همان کسی که می داند که اسرار قرآن چیست تنها او می داند که قبر حضرت فاطمه(س) کجاست.

این خطیب در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه اسلام همانند یک عدد جبری است یعنی تنها عدد مهم نیست بلکه منها یا مثبت آن هم مهم است، گفت: نگرانی حضرت فاطمه زهرا(س) این بود که نماز و روزه و حج و … تنها عدد است و آن چیزی که مثبت یا منفی آنرا مشخص می کند ولایت است.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: توصیه می‌کنم وعاظ بحث تبری و تولی را توأمان در عمق وجودشان حفظ کنند و با ظرافت در منابر آن را مطرح کنند و به خانواده های خود بیاموزند.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur