طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

به گزارش ظهور به نقل از مشرق، پاییز امسال که فرا رسید، مباحث یارانه‌ای در سراسر کشور با محوریت حذف چند دهک درآمدی از دریافت مستقیم یارانه نقدی در محافل رسمی و غیررسمی داغ شده بود و طیف‌های مختلف کارشناسی و سازمان‌ها و نهادهای مختلف پیشنهادهای متفاوتی ارائه می‌کردند.

دولت یازدهم هم که در ماه‌های آغازین فعالیت به سر می‌برد، کارگروه‌های مختلف درباره هدفمندی یارانه‌ها تشکیل داد و وزارت تعان کار و رفاه اجتماعی به طور رسمی مامور شناسایی اقشار آسیب‌پذیر برای دریافت یارانه شد.

این مباحث در روزها و هفته‌ها ادامه یافت تا اینکه دولت تدبیر و امید با محوریت حسن روحانی به طور رسمی اعلام کرد که این دولت قصد ندارد به زندگی خصوصی مردم ورود کند و حساب‌ها و سایر مسایل ورود پیدا کند تا آنان را از دریافت یارانه حذف کند.

این اظهارات به شکل گسترده در رسانه‌ها انعکاس یافت و برخی از این موضع دولت حمایت کردند و برخی هم انتقاد؛ اما امروز اتفاق دیگری افتاده است که شاید آن اظهارات را تحت شعاع خود قرار دهد.

دولت یازدهم از همان ماه‌های ابتدای فعالیت خود تصمیم گرفته است که سبد کالایی به مردم بدهد؛ حتی مصوبه از تصویب گذارد و به طور رسمی اعلام کرد که علاوه بر کلیه شاغلان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی، روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان و دانشجویان متأهل و طلاب، سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، کلیه کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی، این سبد کالایی ( امسال در دو نوبت و سال آینده در چهار نوبت) را می‌گیرند.

در این میان، وزارت صعت، معدن و تجارت ناگهان مصوبه دولت را بازنگری‌ می‌کند و شروط جدیدی به آن می‌افزاید؛ شروطی که در واقع نخستین ورود به زندگی خصوصی مردم تحلیل می‌شود. در این باره به طور مشخص شرط شده است که کارگران و بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی، این سبد کالا را فقط با حقوق دریافتی زیر ۵۰۰ هزار تومان، می‌گیرند.

اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت دانسته یا ندانسته گام به زندگی خصوصی مردم ( کنکاش در دریافتی حقوق کارگران و بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی) برداشته، کاری نداریم، اما این اقدام با رویکرد دولت تدبیر و امید با محوریت حسن روحانی – بنابراظهارات مطرح شده آنان در رسانه‌ها- متناقض است.

اگر آن اظهارات رئیس جمهور در چند ماه قبل ( دولت قصد ندارد به زندگی خصوصی مردم ورود کند و به حساب‌ها و سایر مسایل ورود پیدا کند تا آنان را از دریافت یارانه حذف کند) را ملاک و محور قرار دهیم، باید در روزهای آینده منتظر دستور ویژه حسن روحانی باشیم تا تصمیم ناگهانی وزارت صنعت، معدن و تجارت را تغییر دهد؛ تصمیمی که نشان از تدبیر نمی‌دهد و فقط خانوار میلیون‌ها کارگر و بازنشسته تحت پوشش تامین اجتماعی را نگران می‌کند.

پس نگذاریم آن اتفاقی که درباره خوشه سومی‌ها در گذشته در کشور افتاد و میلیون‌ها ایرانی را نگران کرد، دوباره با تصمیمات نسنجیده و به دور از تدبیر در دولت یازدهم در کشور بیفتد.
منبع: مهر

کلمات کليدي : ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur