طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

ظهور به نقل از فارس : عدم مشارکت ایران در ژنو 2، کنفرانس را ناکام و بحران سوریه را پیچیده‌تر می‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد ، نمایندگان پارلمان عراق بر این باورند که عدم مشارکت ایران در کنفرانس ژنو 2، این کنفرانس را با شکست و ناکامی مواجه کرده و این کنفرانس را به کنفرانس بدون محتوی و صوری تبدیل و بحران سوریه را پیچیده‌تر می‌کند، چراکه ایران نقش مهمی در منطقه و به خصوص سوریه دارد.

«محمد الصیهود»، نماینده پارلمان عراق از فراکسیون ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد گفت: لغو دعوت ایران جهت مشارکت در ژنو 2 این کنفرانس را ناکام می‌کند، همانگونه که عدم حضور هریک از طرف‌های تاثیرگذار در بحران سوریه، این کنفرانس را با چنین مشکلی مواجه می‌کند.

الصیهود در ادامه می‌افزاید: اگر جامعه بین المللی واقعا خواهان حل بحران سوریه است، باید تمام طرف‌ها از جمله ایران در آن مشارکت داشته باشند و اگر تمام طرف‌ها در آن شرکت نکنند، تنها کنفرانس را به ناکامی می‌کشاند.

این نماینده پارلمان عراق بر ضرورت مشارکت عراق و ایران تاکید کرد و توضیح داد: اگر خواهان دستیابی به راه حل ریشه‌ای هستیم، چاره‌ای جز مشارکت همه طرف‌ها نیست.

«جمال البطیخ»، دبیرکل فراکسیون «العراقیه البیضاء» نیز در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: عدم مشارکت ایران در کنفرانس آن را بدون محتوا خواهد کرد.

البطیخ افزود: ایران دارای نقشی آشکار و مشخص در قضیه سوریه است و حضور آن در ژنو مهم و عدم مشارکت آن موجود ایجاد مشکلات و بحران سوریه را پیچیده‌تر خواهد کرد، چون ایران بازیگری اساسی در بحران سوریه است و عدم مشارکت آن در ژنو کنفرانس را به ناکامی می‌کشاند.

از سوی دیگر «جواد البزونی»، یکی از نمایندگان پارلمان عراق با تایید نظرهای فوق خاطر نشان می‌کند که ایران بازیگری اساسی در منطقه است و هر طرفی وجود ایران را نادیده بگیرد، در توهم و خیال به سر می‌برد و در واقع شناختی از منطقه ندارد.

البزونی که با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد گفت‌وگو می‌کرد، گفت: آمریکا و سازمان ملل باید بر طرف‌های معارض سوری جهت مشارکت ایران در کنفرانس فشار بیاورند، چون کلید حل بحران سوریه در دست ایران و آمریکا و نه طرف‌های دیگر است.

—ز

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur