2367_239.jpg

بزرگترین پمپ حرارتی زمین گرمایی (GHP) در کشور به همت شرکت گاز استان قم طراحی و ساخته شد.

به گزارش خبرنگار فناوری ایسنا منطقه قم، غلامرضا فرجی، سرپرست شرکت گاز قم در این باره گفت: به همت امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان قم و با حمایت ستاد توسعه انرژی‌های نو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای اولین بار در کشور طراحی و بومی سازی این دستگاه با ظرفیت بالای 120هزار “بی تی یو” بر ساعت، جهت تامین گرمایش، سرمایش و آب گرم مصرفی اداره گاز قنوات قم صورت پذیرفت.

وی افزود: پیش از این بالاترین ظرفیت GHP نصب شده در کشور 36 هزار بی تی یو بر ساعت بوده است.

فرجی با اشاره به تنوع بخشی به سبد انرژی خانوارها در مناطق دور دست گفت: هزینه‌ی بالا و مدت زمان طولانی احداث خطوط لوله گاز جهت تامین انرژی گرمایشی روستاهای کم جمعیت و دور از شبکه گازرسانی در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی این شرکت را بر آن داشت که تامین انرژی جایگزین گاز طبیعی‌ با سایر گزینه‌های مناسب دیگر مانند انرژی‌های تجدیدپذیر‌ را در دستور کار خود قرار دهد و برای اولین بار در کشور تامین گرمایش منازل روستایی را با استفاده از سیستم پمپ حرارتی زمین گرمایی(GHP) اجرایی کند.

وی با بیان اینکه‌ تاکنون دستگاه‌های پمپ حرارتی زمین گرمایی نصب شده در کشور از خارج تهیه شده و هزینه واردات آن‌ها بسیار بالا بوده که این امر باعث افزایش قیمت تمام شده سیستم مذکور می‌شود، بنابراین برنامه ریزی جهت تولید دستگاه فوق در داخل کشور به لحاظ کاهش قیمت تمام شده و نیز ایجاد اشتغال منافع زیادی را برای کشور خواهد داشت.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur