طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

مهدی فضایلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ویژگی ها و صفات مرحوم عسگراولادی اظهار داشت: آشنایی من با مرحوم عسگراولادی به زمانی که دانشجو بودم برمی گردد البته از قبل با نام و سوابق ایشان آشنا بودم اما از زمانی که عضو جامعه اسلامی دانشجویی شدم بیشتر خدمت ایشان می رسیدیم و ارتباط نزدیکی با ایشان داشتیم.

کارشناس مسائل سیاسی، افزود: در چند سال اخیر هم زمینه ای فراهم شد که ایشان را به صورت هفتگی ملاقات می کردم و خلاصه این 25 سال آشنایی را می توانم در این جمله توصیف کنم که با توجه به رفتار و سلوکی داشتند در زمره سیاستمداران متدین بودند.

وی با بیان اینکه مرحوم عسگراولادی همه رفتارها و مواضعشان توام با سعه صدر و چهره ای گشاده بود ادامه داد: ایشان در برخورد با دیگر چهره های سیاسی از خود ظرفیت بالایی نشان می داد و محور رفتار ایشان بر مبنای اخلاق اسلامی بود.

فضایلی تصریح کرد: در جلسات وقتی که زمینه هایی برای غیبت ایجاد می شد ایشان با ذکر خاطراتی از امام و رهبری عکس العمل نشان می دادند و اجازه نمی داد که آن غیبت مطرح شود. نمونه دیگری از رفتار ایشان این بود که احاطه خوبی به قرآن و تفسیر آن داشت و در جلسات همیشه به طور فی البداهه از آیات قرآن استفاده می کرد و توضیحات عمیق و خوبی نسبت به آیان بیان می کرد.

وی در ادامه به حضور دوساله اش در هیات منصفه مطبوعات اشاره کرد و گفت: در مدت زمانیکه عضو هیات منصفه مطبوعات بودم نیز مجددا زمینه همکاری من با ایشان به عنوان رئیس هیات منصفه مطبوعات فراهم شد و چیزی که از ایشان یاد گرفتم این بود که وقتی که به جرایم روزنامه ها با گرایش های مختلف سیاسی رسیدگی می شد، همسویی و یا عدم همسویی روزنامه ها با طرز فکر و دیدگاهش را ملاکی برای اظهارنظر قرار نمی داد و تنها انصاف ملاک قضاوتش بود.

عضو سابق هیات منصفه مطبوعات، با تاکید براینکه دست یابی به جایگاه رفیع عسگراولادی محال است، گفت: جایگاه و سابقه رفیع ایشان به واسطه یک سابقه طولانی برای خدمت به انقلاب و اسلام به وجود آمده بود و این جایگاهی است که تصنعی نمی توان آن را کسب کرد.

وی با بیان اینکه مرحوم عسگر اولادی همیشه در مرکزیت و کانون جریان اصولگرایی بود و نقش تعیین کننده ای در حد و مرزها داشتند، گفت: مرحوم عسگراولادی به عنوان یک عنصر کارآزموده، بابصیرت و مشرف به مسائل سیاسی تلاش می کرد با جریان های مقابل سیاسی نیز مراوده داشته باشد و آستانه تحملش آنقدر زیاد بود که مورد سوء استفاده طرف مقابل قرار می گرفت اما از تکلیفی که داشت هرگز کوتاه نمی آمد و آنچه را که حق تشخیص می داد بیان می کرد.

فضایلی، با بیان اینکه باید جایگاه ایشان در جریان اصولگرایی بازسازی شود، خاطرنشان کرد: البته ما چهره های تاثیرگذار و نقش آفرین و ارزشمند دیگری در جریان اصولگرایی داریم اما هر گلی یک بویی دارد و آقای عسگراولادی نیز ویژگی های منحصر به فرد خود را داشتند که هرگز تکرار نخواهد شد.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur