مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در آستانه عید غدیر از ترجمه کتاب «نامه امام علی(ع) به مالک اشتر نخعی» به هشت زبان زنده دنیا رونمایی می‌کند.

به گزارش شفقنا به نقل از ایبنا، مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني با همکاری بنیاد نهج‌البلاغه این سند ارزشمند تاریخی و دینی را به زبان‌های روسی، ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی، فیلیپینی(تاگالوگ)، امهری(زبان اتیوپی‌ها) و قزاقی ترجمه کرده است.

این مراکز در نظر دارند با هدف توسعه فرهنگ اسلامی نامه ارزشمند نخستین پیشوای شیعیان امام علی(ع) به فرماندارش را به 20 زبان دیگر نیز ترجمه کنند.

زمان و مکان دقیق مراسم رونمایی از این اثر به‌زودی از سوی مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي اعلام خواهد شد. نامه امام علی(ع) به مالک اشتر به عنوان «عهدنامه مالک» نیز شهرت دارد. زمانی که حضرت امیرالمومنین علی(ع)، مالک اشتر نخعی را به امارت مصر منصوب کردند به او فرمانی در قالب یک نامه نوشتند. این نامه از مهم‌ترین اسناد سیاسی حقوق اسلامی به‌ویژه شعبه شیعی آن به‌شمار می‌آید. در این نامه که به نوعی به قانون اساسی- اسلامی امام علی(ع) مربوط است، ویژگی‌های حکومت اسلامی، حاکم اسلامی، حقوق شهروندان، رابطه دولت با شهروند و … بیان شده است.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur