درگیری و جدال لفظی در برنامه روح پهلوانی شبکه ورزش

به نوشته ظهور به نقل از روزنامه تهران امروز : حضور سرپرست فدراسیون کشتی در یک برنامه زنده تلویزیونی به جنجال و درگیری لفظی کشیده شد. حجت‌الله خطیب که عملکردش طی ماه‌های اخیر مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان قرار گرفته بود، پس از المپیک در هیچ برنامه زنده‌ای حاضر نشد تا روز به روز بر ابهامات موجود در کشتی کشور افزوده شود. او سرانجام در نخستین روز هفته جاری به دعوت برنامه «روح پهلوانی» پاسخ مثبت داد و به شبکه ورزش رفت اما در پایان به شدت با یکی از کارشناسان برنامه و حتی عوامل پشت صحنه درگیر شد.

سایت رسمی فدراسیون کشتی صبح روز شنبه اعلام کرد حجت‌الله خطیب عصر همان روز مهمان برنامه زنده تلویزیونی روح پهلوانی شبکه ورزش است تا به برخی سوالات و ابهامات موجود پاسخ دهد. خطیب به وعده‌اش عمل کرد و با حضور در این برنامه روبه‌روی صدرالدین کاظمی و محمدرضا منصوریان از کارشناسان باتجربه کشتی نشست. گویا سرپرست فدراسیون کشتی از کارشناسان این برنامه انتظار سوالات کلیشه‌ای و خنثی را داشت، چراکه وقتی با سوالات چالشی آنها مواجه شد با حالتی تند و عصبانی در چند مورد به منصوریان توهین و تاکید کرد او را به عنوان کارشناس کشتی قبول ندارد.

درگیری و جدال لفظی در برنامه روح پهلوانی شبکه ورزش

خطیب که تاکید داشت منصوریان صلاحیت صحبت کردن در مورد کشتی را ندارد به سوالات صدرالدین کاظمی- مجری برنامه- هم نتوانست پاسخ روشنی بدهد و برنامه را به سمتی برد که کاظمی مجبور شد حضور خطیب در این برنامه را نیمه کاره اعلام کند. این در حالی بود که طی روزهای اخیر ابهاماتی در خصوص حساب و کتاب‌های مالی فدراسیون کشتی مطرح شده بود و حتی وزیر ورزش هم با اعلام اینکه بیش از هر فدراسیون دیگری به فدراسیون کشتی پول پرداخت شده است، از وضعیت مالی حاکم بر این فدراسیون ابراز تعجب کرد.

محمدرضا منصوریان بعد از اتفاقات این برنامه با اظهار تاسف از رفتار نامناسب خطیب به خبرگزاری مهر می‌گوید: «۳۰ سال به عنوان کارشناس ورزشی در مطبوعات و رسانه ملی حضور داشتم و این برای اولین بار بود که دیدم یک مدیر ورزشی چنین رفتار توهین آمیزی را در یک برنامه تلویزیونی به نمایش می‌گذارد. همانطور که در برنامه زنده هم اشاره کردم ایشان برای حضور در کشتی ایران مناسب نیست و حاضرم این ادعا را با توجه به حضور یکساله خطیب در فدراسیون با سند و مدرک اثبات کنم. مهلت قانونی سرپرستی او مدت‌هاست که به پایان رسیده و خطیب به لحاظ قانونی نمی‌تواند هیچ نامه، حکم یا مصوبه ای را به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی امضا کند.» سرپرست فدراسیون کشتی در شرایطی کنترل خود را از دست داد که با سوالاتی از جمله تعویق برگزاری مجمع، بدهی‌های میلیاردی، اختلاف حساب با دریافتی‌های وزارت ورزش، کناره گیری محمد بنا و عدم پایبندی به وعده های بعد از المپیک و بسیاری دیگر از معضلات اخیر فدراسیون کشتی روبه‌رو شده بود. او که پاسخ قانع‌کننده‌‌ای برای کارشناسان این برنامه نداشت در نهایت برنامه را نیمه کاره رها کرد و به پشت صحنه رفت. حرکات دور از انتظار حجت‌الله خطیب تنها در مقابل دوربین‌های پخش زنده ختم نشد و به گفته حاضران در استودیو او بعد از قهر و ترک محل تصویربرداری در پشت صحنه هم با الفاظی دور از شأن یک مقام مسئول به عوامل و افراد تهیه کننده این برنامه تلویزیونی بی‌احترامی کرد. صدرالدین کاظمی، مجری این برنامه که سابقه‌ای طولانی در کارشناسی ورزش کشتی دارد هنوز از شوک اتفاقاتی که در برنامه‌اش رخ داد، خارج نشده است: «متاسفانه آستانه تحمل آقای خطیب کم بود و در نهایت ما نتوانستیم پاسخ قانع‌کننده‌‌ای از ایشان بگیریم. من به عنوان یکی از اهالی کشتی از محمدرضا منصوریان عذرخواهی می‌کنم و متاسفم که سرپرست موقت فدراسیون کشتی در یک برنامه زنده تلویزیونی چنین برخوردی با او انجام داد.»

درگیری و جدال لفظی در برنامه روح پهلوانی شبکه ورزش

سعید اصغری تهیه کننده برنامه «روح پهلوانی» با تایید توهین‌هایی که از سوی خطیب به عوامل پشت صحنه انجام شده از پیگیری این موضوع با ارسال نامه‌ای برای رئیس سازمان صدا و سیما خبر می‌دهد: «به هیچ عنوان از سرپرست یک فدراسیون ورزشی که نام ورزش پهلوانی و روحیه جوانمردی را یدک می کشد انتظار چنین برخوردی را نداشتیم. او در رسانه ملی مستقیما به همه توهین کرد و حتی پشت صحنه هم با الفاظی ناشایست و دور از انتظار ما را مورد انتقاد و توهین قرار داد. اتفاقات این برنامه و مسائل رخ داده در پشت صحنه را در نامه ای خدمت آقای ضرغامی، رئیس سازمان صداوسیما ارسال خواهیم کرد و تا رسیدن به نتیجه نهایی این موضوع را پیگیری می کنیم. آقای خطیب نه تنها در این برنامه به محمدرضا منصوریان از کارشناسان قدیمی و شناخته شده کشتی توهین کرد بلکه در پشت صحنه نیز بارها همه را با الفاظی ناشایست و دور از انتظار مورد توهین قرار داد و باعث ناراحتی و تعجب عوامل برنامه شد. رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران جای این قبیل حرکات و رفتارهای دور از منطق نیست و ما با جدیت پیگیر این مسئله خواهیم بود.» گفته می‌شود خطیب آخرین روزهای حضورش در فدراسیون کشتی را سپری می‌کند و به همین دلیل ملاحظات لازم برای بقا پشت میز ریاست را کنار گذاشته است.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur