طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

10-1348.jpg

خودروی مفهومی طراحان چینی در جاده‌های معمولی و مسیرهای مغناطیسی ویژه با سرعت بالا حرکت می‌کند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زمانی که این اتومبیل روی مسیر مغناطیسی است، می‌تواند خود را به جلو هدایت کند و به طور خودکار راننده را به مقصد برساند.

خودروی تک‌سرنشین مزبور به عنوان بخشی از مسابقات شرکت‌ تایرسازی Michelin و توسط سه دانشجوی چینی طراحی شده و دارای دو وضعیت متفاوت است که رانندگان می‌توانند هر یک از این دو حالت را انتخاب کنند.

وضعیت نخست به راننده امکان کنترل خودرو به طور معمول را روی هر جاده‌ای می‌دهد و چنانچه این حالت موسوم به Driven انتخاب شود، کنترل سامانه کاملا در اختیار خود فرد بوده و وی اتومبیل را به مقصد می‌رساند. با این حال، این سیستم خودکار از ریل‌های مغناطیسی بهره می‌برد که به آن امکان عملکرد در یک حالت مگلو را درست مانند قطارهای مگلوی با سرعت بسیار بالا می‌دهند.

قطارهای مگلِو یا ماگلو به طور شناور در هوا و در فاصله کمی از ریل قرار دارند و بدون دریافت مقاومت زیادی از محیط می‌توانند با سرعت‌های بسیار زیاد به پیش بروند. این قطارها برای حرکت خود از نیروی الکترومغناطیسی بهره می‌گیرند.

در مگ‌لو تماس با ریل وجود ندارد و قطار به جای غلتیدن چرخ‌ها روی ریل، با نیروی مغناطیسی در هوا شناور شده و به جلو رانده می‌شود. در این فناوری نیروی مغناطیسی قطار را از زمین بلند کرده و با استفاده از موتور خطی و نه دوار، در یک مسیر مشخص آن را هدایت می‌کند. این قطارها نصف انرژی هواپیما را مصرف کرده و با همان سرعت نیز حرکت می‌کنند.

با استفاده از حالت مگلو، وسیله‌نقلیه طراحان چینی مسافتی کوتاه را با استفاده از آهنرباهایش از ریل اصلی جدا می‌شود تا اندکی شناور شود.

چنانچه حالت Undriven انتخاب شود، سامانه به سیستم ریلی جاده‌ای تغییر وضعیت خواهد داد. در این حالت، راننده فقط مقصد را انتخاب کرده و سیستم بهترین شرایط ترافیکی تحت این موقعیت را انتخاب کرده و به طور خوکار هدایت خواهد شد.

تیم سازنده امیدوار است فناوری جدید به سیستم حمل‌و‌نقل شهری اید‌ه‌آل تبدیل شود، زیرا ابداع مزبور کوچک بوده و برای حرکت در شهرهای بزرگ چین به اندازه کافی انعطاف‌پذیر است.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur