طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

ظهور به نقل از فارس : تولید کتب پایه‌های چهارم و هشتم تا پایان خرداد/ معرفی کتب جدیدالتألیف سال آینده

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس به آخرین وضعیت تولید کتب درسی اشاره کرد و اظهار داشت: امسال در پی همان برنامه‌ای‌ که سال‌های قبل شروع کردیم، کتاب‌های درسی پایه چهارم و هشتم را جدیدالتألیف و در برخی به صورت تغییر کلی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: عناوین کتاب‌های سال چهارم بر اساس کتاب‌های سال سوم است و تعقیب محتوا بر پایه همان محتوای سال قبل است، چون تحقیقاتی که انجام دادیم و رصد که اتفاق افتاده است، محتوا را تأیید می‌کند.

* ارزشیابی کتب درسی بعد از تولید محتوا توسط پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: کتاب مطالعات اجتماعی به همان سبک مطالعات اجتماعی پایه سوم است؛ برای فارسی دو کتاب مهارت‌های خوانداری و نوشتاری داریم و ریاضیات، علوم تجربی، قرآن، هدیه آسمانی و هنر هم ادامه برنامه سال قبل است.

وی به ارزشیابی کتاب‌های پایه دوم و سوم بعد از تولید محتوا توسط پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: همکاران فرهنگی، گروه‌های آموزشی و گروه‌های بررسی و تحلیل محتوا در استان‌ها، نظرات خودشان را اعلام می‌کنند و برخی بازنگری و اصلاحات در کتاب‌های پایه سوم اتفاق می‌افتاد؛ همه این مطالعات ما را کمک می‌کند که در تدوین محتوای پایه چهارم از آن تجارت استفاده کنیم و آن ضعف‌ها و کاستی‌ها که در سال قبل بوده است به وجود نیاید.

* کتاب‌های جدیدالتألیف پایه هشتم

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در پایه هشتم، تولید محتوای جدید در ادامه برنامه پایه هفتم خواهیم داشت.

وی ادامه داد: کتاب‌های زبان انگلیسی، تفکر و سبک زندگی، کار و فناوری، مطالعات اجتماعی، فرهنگ و هنر، جدیدالتألیف خواهند بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: در کتاب‌های ریاضی، علوم، دروس مربوط به ادبیات غنی‌سازی اتفاق می‌افتاد، اما تغییر اساسی نیست.

وی افزود: آنچه که امسال پیش‌بینی کردیم، زمان‌بندی کار است که بتوانیم کتاب‌های جدیدالتألیف را تا تیر ماه بازنگری نهایی کرده و اعتباربخشی اولیه را تمام کنیم که بعد از آن برای آماده‌سازی و سپردن به چاپ اتفاق بیفتد که جدول زمان‌بندی مشخص است.

* کتاب‌های پایه‌های چهارم و هشتم تا پایان خرداد تولید می‌شوند

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بیان داشت: در حال حاضر کتاب‌های چهارم و هشتم در حال تولید است که بخش‌هایی تولید شده است و برای اعتباربخشی به کارشناسان و صاحب‌نظران ارسال می‌شود، اما نهایی شدن آن تولیدات، پایان خردادماه سال 93 است.

وی اضافه کرد: نکته دیگر این است که کتاب‌های تولیدشده جدید پایه‌های سال قبل را بازنگری می‌کنیم و اشکالات که وارد است را رفع می‌کنیم.

* کتاب‌های پایه‌های درسی به جز چهارم و هشتم تغییرات اساسی ندارند

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان به کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه استانداردهای بازار کار تغییر می‌کند، ناگزیر هستیم در برخی شاخه‌ها و دروس، تولید محتوای جدید داشته باشیم، البته اولویت ما در تغییر محتوا، کتاب‌های پایه‌های جدید هستند.

وی اضافه کرد: در برخی کتاب‌ها مانند پایه پنجم، پایه دهم و یازدهم، امسال تغییرات اساسی نخواهیم داشت، چون سال‌های آینده به نوبت به آن می‌رسیم مگر اینکه اشکالات فاحشی داشته باشند یا نسبت به برخی سیاست‌های کشور تغییری ایجاد شود که ناگزیریم آنها را با تغییر جزئی چاپ و منتشر کنیم لذا در فرایند تغییر کتاب درسی براساس برنامه درس ملی پیگیری می‌شود.

* اهمیت آموزش معلمان برای کتاب‌های جدیدالتألیف

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بخش‌های دیگر وزارتخانه نیز تعهد کردند که حلقه‌های دیگر را تکمیل کنند که مهمترین آنها آموزش معلمان برای کتاب‌های جدیدالتألیف است و همچنین اصلاح قوانین و مقرراتی که در آیین‌نامه‌های مربوطه آموزشی لازم است، انجام شود.

وب ادامه داد: امیدواریم سال آینده بهتر از آن چیزی باشد که در، ۲، ۳ سال گذشته بوده است و با حوصله و تجربه‌ای که به دست آوردیم، بخشی از کاستی‌های سال‌های قبل را جبران می‌کنیم.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur