طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

يک تحليل‌گر سياسي مي‌گويد که رواج تفکر وهابيت سعودي و سلفي‌گري در ميان شبه‌نظاميان در سوريه مسبب اقدام آن‌ها به اعمال جنايت‌آميز است تا منطقه را بي‌ثبات کند.

به نقل از پرس تی وی، اين اظهارات در حالي بيان مي‌شود که روز چهارشنبه (۱۶ اسفند) ۲۱ تن از صلح‌بانان سازمان ملل که در حال ماموريت عادي روزانه خود بودند، در نزديکي روستاي جماله سوريه در نزديکي بلند‌هاي جولان ربوده شدند. بلندي‌هاي جولان متعلق به سوريه است که از سال ۱۹۶۷ ميلادي توسط رژيم صهيونيستي اشغال شد.
کشور سوريه از مارس ۲۰۱۱ ميلادي صحنه خشونت و ناآرامي است. اين درگيري‌ها تا کنون ده‌ها هزار کشته و بيش از يک ميليون تن آواره برجاي گذاشته است. دولت سوريه اعلام کرده است که خشونت و ناآرامي از خارج از اين کشور سازمان‌دهي و هدايت مي‌شود و علاوه بر آن گزارش‌هايي در دست است که نشان مي‌دهند، شمار زيادي از شبه‌نظاميان در سوريه از اتباع خارجي هستند.
بسياري از سازمان‌هاي بين‌المللي حقوق بشر، شبه‌نظاميان سوري را به ارتکاب جنايات جنگي در اين کشور محکوم کرده‌اند.
در همين ارتباط پرس تي‌وي با سيد علي واصف، از جامعه اصلاح و تحقيق بين‌الملل در واشنگتن گفت‌وگويي را انجام داده است که مي‌خوانيد:
پرس تي‌وي: واقعا اين چه حرکتي بود که انجام شد؟ چرا شورشيان مي‌خواند سازمان ملل متحد را خشمگين کنند؟ بديهي است که چنين عملي عواقب خوبي براي آن‌ها نخواهد داشت.
واصف: ساده است، زيرا شورشيان کساني هستند که از سوي نيروهاي سلفي‌بنيادگراي افراطي حمايت مي‌شوند. آن‌ها مورد حمايت و تحت آموزش عربستان سعودي هستند. اين خيلي ساده است.
تفکر وهابي‌گري و سلفي‌گري و حتي فلسفه ابن تيمية درباره کشتن ديگران به غير از کساني که دکترين تيميه و يا تفسير او از اسلام را پذيرفته‌اند.
اين‌ها عوامل خطرناکي هستند که از سوي رژيم عربستان آموزش ديده، حمايت شده و پشتيباني مالي مي‌شوند تا منطقه خاورميانه را بي‌ثبات کنند.
بنابراين، آن‌ها به قوانين بين‌المللي و يا جنايت عليه بشريت اهميتي نمي‌دهند؛ که البته اين مورد ربودن اعضاي بين‌المللي صلح‌بانان که تحت چتر حمايتي سازمان ملل هستند و زير نظر اين سازمان کار مي‌کنند، جنايت عليه بشريت محسوب مي‌شود.
اين کار به طرز شرم‌آوري نقض حقوق بشر، قوانين انساني، قوانين بين‌الملل و کنوانسيون ژنو است.
اين افراد کساني هستند که هيچ اهميتي به هيچ چارجوب قانوني بين‌المللي نمي‌دهند.
آن‌ها اشخاص شروري هستند هم‌چون القاعده و طالبان؛ آن‌ها تروريست هستند و به هيچ عنوان مبارزين براي آزادي نيستند.
فکر مي‌کنم اين اشخاص را بايد گناه‌کار شناخت و اعضاي سازمان ملل و جامعه بين‌المللي بايد دست ياري به دولت سوريه بدهند و آن‌ها را از ميان بردارند؛ و لازم است تا اعضاي سازمان ملل در بلندي‌هاي جولان را نيز بهبود پيدا کنند.

 

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur