صبح روز ۱۲ اردیبهشت و ساعاتی پس از هشدار دبیرکل حزب الله لبنان به سلفی ها و تروریست‌های فعال در سوریه خبری از سوی معارضین سوری مبنی بر هتک حرمت به حرم حجربن عدی منشتر شد.

یگان موسوم به “هماهنگی منطقه عدرا البلد در حومه دمشق” وابسته به ارتش آزاد سوریه، با انتشار این خبر در صفحه فیسبوک خود و انتشار تصاویر این هتک حرمت بی سابقه، اعلام کرد: «این بارگاه “حجر بن عدی الکندی” یکی از قبور معروف نزد شیعیان در “عدرا البلد” در غوطه واقع در حومه دمشق است که قهرمانان ارتش آزاد سوریه، آن را نبش کرده و جنازه را به مکان ناشناخته دیگری منتقل کرده و دوباره دفن کردند تا دیگر این مکان، مرکزی برای شرک ورزیدن به خدا نشود.»

پس از این فاجعه جهانی، سلفی های سوری در اقدامی دیگر حرم جعفربن ابی طالب را به آتش کشیدند تا خشم مسلمانان را به اوج خود برسانند و به گفته کارشناسان زمینه جنگ در سوریه را آغاز کنند.

 

تصویر منتشر شده از پیکر نبش قبر شده صحابه پیامبر + عکس

سلفی ها که مدعی بودند جنازه حجر را ربوده و به مکان نامعلوم برده اند با انتشار عکس حجربن عدی در فیس بوک تلاش کردند تا حرف خود را اثبات کنند.

حسن ظهیر الاسلام کارشناس حوزه سوریه و ناظر به اتفاقات صورت گرفته در دمشق و کرکوک می‌گوید که سلفی‌ها تروریست تنها عکسی از نبش قبر صحابه پیامبر در خروجی صفحه خود در فیس بوک منشر کردند و اگر واقعا این اقدام صحت داشته سلفی حتما در هنگام ربودن جنازه حجربن عدی تصاویری را تهیه و در رسانه ها منتشر می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه این عکس ساختگی است؛عنوان کردند جنایت صورت گرفته توسط سلفی‌ها باید با بصیرت از سوی جامعه مسلمانان پاسخ داده شود ولی حقیقت این است که هیچ دلیلی مبنی بر اثبات ادعای سلفی‌ها در خصوص ربودن جنازه حجر در دسترس نیست و این اخبار تنها برای افزایش خشم مسلمانان است.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur