طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

untitled-185.JPG

رییس جدید پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری، دکتر صنعتی، دکتر ملبوبی و دکتر هاتف سمنانیان را به ترتیب به معاونت پژوهشی، فناوری و اداری و پشتیبانی پژوهشگاه منصوب کرد.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، بعد از به روی کار آمدن دکتر مصطفی زمانی به عنوان رییس جدید پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری، تغییرات در سطح معاونان این پژوهشگاه آغاز شده است. بر اساس اعلام مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران، دکتر محمد صنعتی به عنوان معاون پژوهشی این پژوهشگاه انتخاب شده است.

دکتر صنعتی که یکی از روسای پیشین این پژوهشگاه به مدت هشت سال بوده دکتری خود را در رشته بیوتکنولوژی پزشکی از استرالیا اخذ کرده است. وی بیش از 120 مقاله منتشر کرده و جوایز بسیاری را دریافت کرده است.

دکتر محمد علی ملبوبی نیز که با حکم دکتر زمانی، عهده دار معاونت فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری شده، سال‌ها ریاست انجمن بیوتکنولوژی ایران را عهده‌دار بوده و از پیش‌کسوت‌ترین متخصصان بیوتکنولوژی گیاهی و کشاورزی محسوب می‌شود.

وی که دکتری خود را در زمینه بیولوژی مولکولی از کانادا اخذ کرده از سال 1996 عضوهیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و مرکز مطالعات بیوتکنولوژی دفتر مطالعات علمی و صنعتی ریاست جمهوری بوده است.

وی سابقه تدریس در دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، بوعلی همدان و غیره را در کارنامه خود دارد. رییس پیشین انجمن بیوتکنولوژی در دوره ریاست خود باعث ارتقاء سطح این انجمن در بین انجمن‌های علمی و کسب رتبه الف شده بود. دکتر ملبوبی پروژه‌های پژوهشی بسیاری را رهبری و به پایان رسانده است.

از افتخارات پژوهشی دکتر ملبوبی می‌توان به تولید کود بیولوژیک ازته، کود بیولوژیک فسفاته و چغندرقند تراریخته اشاره کرد.

دکتر ملبوبی که سابقه معاونت پژوهشی همین پژوهشگاه و عضویت در ستاد توسعه زیست‌فناوری را هم در رزومه خود دارد.

براساس این گزارش، دکتر علی هاتف سلمانیان نیز به سمت معاونت اداری و پشتیبانی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری منصوب شده است.

دکتر سلمانیان که طی دوران مدیریت قبلی پژوهشگاه، معاونت پژوهشی وی را عهده دار بوده است، دکتری خود را در زمینه بیوتکنولوژی از انستیتو پاستور ایران گرفته است. وی عضو هیات علمی پژوهشگاه و چند سالی عضو هیات علمی انستیتو پاستور ایران بوده است.

سلمانیان بیش از 70 مقاله علمی منتشر کرده است و از افتخارات پژوهشی وی می‌توان به تولید کلزای تراریخته مقاوم به علف‌کش اشاره کرد. وی سابقه تدریس در دانشگاه‌های رازی کرمانشاه، تهران، تربیت مدرس، شاهد و غیره را در کارنامه خود دارد.

بر اساس پژوهش منتشره از سوی انجمن ایمنی زیستی، دکتر سلمانیان یکی از اولین و پرکارترین متخصصان مهندسی کشور محسوب می‌شود که یکی از اولین انتشارات مهندسی ژنتیک کشاورزی کشور مربوط به وی است.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur