طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

به گزارش ظهور به نقل از مشرق، «سلطان بن عیسی العطوی» بسرعت به یک جایگاه بالا در گروه تکفیری تروریستی “جبهه النصره” دست یافت و در کنار «ابوحسن الکویتی» و «ترکی الاشعری» که اخیرا در ریف حماه به هلاکت رسیدند، به یکی از بارزترین رهبران شرعی این گروه تبدیل شد.

اطلاعات بدست آمده حاکی است که العطوی نیمه سال 2013 وارد سوریه شده و برای رسیدن به این جایگاه بالا در گروه تکفیری جبهه النصره زمان زیادی نداشته اما با طی یک روند غیرمعمول به آن دست یافته است.

امیر النصره؛ بی سواد و بی دین+تصاویر

العطوی به زمان زیادی برای دستیابی به جایگاهی شرعی نیاز داشت بویژه اینکه همه شواهد حاکی است که قبل از ورود به این گروه تکفیری هیچ پایبندی به دین و شریعت نداشته و یک عضو فعال در باشگاه ادبی تبوک عربستان سعودی بوده است.

به نظر می‌رسد که العطوی به دلایلی مشخص توانسته است با یک پرش از عضو ساده جدید جبهه النصره و در کمترین زمان ممکن به امیر شرعی این گروه تکفیری ارتقا پیدا کند و بارزترین و فعال ترین آنها بویژه بعد از درگیری‌های اخیر جمعی از گروه های تکفیری با یک گروه تکفیری تروریستی دیگر به نام دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) در شمال سوریه شود.

اطلاعات بدست آمده است حاکی هستند که سلطان بن عیسی العطوی با این ویژگی ها حتی عضو هیات امر به معروف و نهی از منکر تبوک هم بوده است.

امیر النصره؛ بی سواد و بی دین+تصاویر

سلطان بن عیسی روابط نزدیکی با شاهزاده فهد بن سلطان بن عبدالعزیز امیر تبوک دارد و به دستور این شاهزاده و به نمایندگی از او در این هیات عضو می شود تا دستوراتش را مو به مو به مرحله اجرا گذارد.

العطوی که هیچگونه پایبندی به مسائل شرعی و دینی و اطلاعاتی از احکام و آموزه‌های اسلامی نداشته است چگونه در هیات امر به معروف و نهی از منکر تبوک حکم می‌داده و برای مردم مجازات تعیین می‌کرده است.

امیر النصره؛ بی سواد و بی دین+تصاویر

«عبدالله الوهیط» یک تبعه سعودی به نقش العطوی در جنایات تروریست ها در سوریه اشاره می‌کند و در پایگاه اجتماعی تویتر می‌نویسد: العطوی در هیات امر به معروف تبوک فقط از ولی امر خود فهد بن سلطان دستور می‌گرفت و نایف آقای خود (وزیر کشور عربستان سعودی که اکنون مرده است) را ستایش می‌کرد و در حقیقت او مخبر و جاسوس آن دو بود.

الوهیط به روابط بین رهبران گروه تکفیری تروریستی جبهه النصره با برخی از شاهزادگان سعودی اشاره می کند و می‌افزاید: برخی از رهبران النصره موظف هستند پیوسته به امیران خود در عربستان سعودی از اوضاع شام گزارش دهند.

اکنون حقیقت روابط بین شاهزادگان سعودی با امیران گروه‌های تکفیری تروریستی حاضر در سوریه که بسرعت در این سرزمین سربرمی آورند، کشف و آشکار شده است. 

امیر النصره؛ بی سواد و بی دین+تصاویر

امیر النصره؛ بی سواد و بی دین+تصاویر

کلمات کليدي : ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur