طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

به گزارش ظهور به نقل از مهر، حجت الاسلام حمید طباطبایی در برنامه شب آسمانی که شب گذشته از شبکه قرآن و معارف سیما با موضوع مسیحیت، امام و انقلاب بر روی آنتن رسانه ملی رفت اظهار داشت: یکی از ارکان اعتقادی ما مسلمانان ایمان داشتن به کتب الهی گذشته می باشد البته ما بر این کتب نقدهایی داریم و حتی خود مسیحیان و یهودیان هم نقدهایی بر کتاب های خودشان دارند، اما در کل احترام گذاشتن به ادیان الهی دیگر چیزی است که در دین ما به آن دستور داده شده است به گونه ای که هر چند ادیان دیگر در جامعه اسلامی در اقلیت هستند اما همین تعداد کم هم مورد حمایت جامعه اسلامی می باشند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: در آیه 82 سوره مائده آمده است که نزديكترين دوستان به مؤمنان را كسانى مى‏ يابى كه مى ‏گويند: «ما نصارى هستيم»، استدلال قران این است که در یهودیت یک نژادپرستی خاصی وجود دارد که این نژادپرستی استکبار می آورد اما در مسیحیت کمتر شاهد چنین نژادپرستی می باشیم البته به جز مسیحیت تبشیری و صهیونیسم.

وی با بیان این مطلب که شیعیان برای مسیحیت احترام زیادی قائل هستند و این را از پیامبر(ص) و ائمه معصوم(ع) آموخته اند بیان داشت: ما عالم مسیحی هم داریم که وقتی توهین به مسجد می شود تهدید می کند که اگر بار دیگر این اتفاق بیفتد هرگز صلیب بر گردن نخواهد انداخت، در حقیقت چنین افرادی و بیش از 200 شهید مسیحی که خانواده هایشان آنها را تقدیم به انقلاب اسلامی کرده اند بحثشان از مسیحیت های تندرو و افراطی ها جداست.

حجت الاسلام طباطبایی درباره اعتقاد امام خمینی(ره) درباره اقلیتهای دینی و همچنین تأثیرگذاری شخصیت ایشان بر روی آنها اظهارداشت: امام خمینی(ره) از اهل کتاب حمایت می کنند و این حمایت مربوط به دیپلماسی نبوده بلکه اعتقادی است که ریشه های آن در قرآن کریم وجود دارد، تأثیر فرمایشات امام خمینی(ره) درباره افراد دیگر ادیان از جمله مسیحیان به وضوح قابل مشاهده است به گونه ای که مسیحیان زیادی بوده اند که به خاطر روش امام خمینی(ره) شیعه شده اند.

این کارشناس دینی تصریح کرد: انتظار امام خمینی(ره) و تمامی مردمان آزاده از مسیحیان این بود که جلوی ظلم بایستند، آمریکا و انگلیس مسیحی هستند اما وقتی ظلمی هم می کنند پاپ ها اعتراضی نمی کنند و سکوت آن ها در برابر ظلم از جمله ظلم به مردم غزه بیشتر به رضایت شباهت دارد تا مقابله با ستم به طوری که حتی در سالی که غزه در محاصره شدید قرار گرفت پاپ به جای دفاع از غزه به اورشلیم سفر کرد.

وی افزود: در کلیسا جمع شدن و برای مردم مظلوم افغانستان و کشورهای دیگر پول جمع کردن جلوه محبتی آیین مسیحیت می باشد اما برای مبارزه با ظلم کافی نیست بلکه برای دفاع از مظلوم باید ظالم را مورد مؤاخذه قرار داد.

حجت الاسلام طباطبایی در پاسخ به این سؤال که چرا جلوی تبلیغات مسیحیت تبشیری گرفته می شود گفت: ما برای مسیحیت احترام زیادی قائل هستیم و این را از پیامبر(ص) و ائمه معصوم(ع) آموخته ایم اما گاهی افرادی به اسم مسیحیت می آیند و دینی را تبلیغ می کنند که از نظر خود مسیحی ها هم تهاجم محسوب می شود.

وی در پایان سخنانش تصریح کرد: کلیساهای خانگی که در حقیقت یک ساختار زیر زمینی می باشد و بر ضد کلیسای سنتی عمل می کند از جریانات انحرافی غرب است و به گونه ای است که خود مسیحی ها نیز آنرا قبول ندارند زیرا در این کلیساها اعمالی انجام می شود که مورد تأیید دین مسیحیت نیست.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur