طراحی سایت خبری برای سازمانها و شرکت ها

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، حجت الاسلام میرتاج الدینی، مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور مجلس در حاشیه جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به این که امروز روز اولی است که بنده در این مسئولیت کار خود را آغاز کرده ام، گفت: ارتباطات خوبی با نمایندگان مجلس داشتم و از این ارتباطات برای حضور در مسئولیت جدید استفاده کردم و کارهایی که از این به بعد انجام خواهم داد مربوط به سازمان صدا و سیما است.

وی درباره برنامه های سازمان صدا و سیما در بعد پارلمانی افزود: برنامه های خوبی برای تقویت رابطه نمایندگان مجلس با صدا و سیما در نظر داریم که از جمله آن بیشتر کردن حضور نمایندگان در برنامه های مختلف صدا و سیما و شبکه های گوناگون است.

میرتاج الدینی ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی ظرفیت کارشناسی بالایی دارند که بنا داریم از این ظرفیت ها در صدا و سیما استفاده کرده و آن را ارتقاء دهیم.

وی درباره بودجه سازمان صدا و سیما گفت: در نشستی که معاونین سازمان صدا و سیمان با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری داشتند اینکه کسری بودجه در صدا و سیما وجود دارد را پذیرفتند، بودجه ای که در لایحه 93 به صدا و سیما اختصاص یافته رقمی است که معادل 2 برابر آن نیاز سازمان است. یعنی رقم بودجه هزینه ای و جاری صدا و سیما 872 میلیارد تومان است و 95 میلیارد تومان هم بوجه عمرانی سازمان است.

مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور مجلس با بیان این که در بودجه عمرانی حدود 37 درصد کاهش داشتیم ، گفت: سال گذشته بودجه عمرانی سازمان 155 میلیارد تومان بود اما امسال 95 میلیارد تومان شده است، در بودجه جاری و هزینه ای افزایش نسبی داریم که البته این افزایش نیز در برابر سایر دستگاه ها یک افزایش متوسط است.

وی خاطرنشان کرد: این رقم حدود 10 درصد است در حالی که در سازمان هایی مانند سازمان میراث فرهنگی 36 درصد و وزارت ارشاد 22 درصد رشد داشته است.

میرتاج الدینی گفت: در بحث پوشش دیجیتالی شبکه گفت: استان های محروم این مساله را تقاضا دارند که نمایندگان مجلس هم این مساله را پیگیر هستند البته دولت هم اصل موضوع را قبول دارد و در این باره صحبت هایی مطرح شده است امیدواریم بتوانیم در کنار بودجه موجود بودجه ای را هم برای سیگنال رسانی به مناطق محروم اختصاص دهیم.

وی درباره پیشنهاد مناظره محمود احمدی نژاد با حسن روحانی گفت: یک طرف انجام مناظره را درخواست کرد اما طرف دیگر نپذیرفت و مناظره هم انجام نشد.

مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور مجلس همچنین درباره فعالیتش در دانشگاه ایرانیان گفت: من در آنجا فعالیتی ندارم و اطلاع جدیدی هم از روند آن در دست من نیست.

وی همچنین درباره دادگاه رئیس جمهور سابق گفت: از این که چرا در جلسه دادگاه حضور نیافت اطلاع دقیقی ندارم و اگر دفتر وی بخواهد در این باره پاسخ می دهد.

معاون پارلمانی دولت سابق همچنین در پاسخ به اینکه گفته می شود چون اتهامات وارده به خود را قبول ندارد در دادگاه حاضر نشده گفت: مواردی که کمیسیون اصل 90 و برخی کمیسیون های دیگر در دوره معاونت پارلمانی بنده پیگیری می کردند چیزهایی نیست که بخواهند به خاطر آن رئیس جمهور سابق را به دادگاه بکشند؛ اگر این گونه باشد باید همه روسای جمهور گذشته را هم به دادگاه بکشانند.

وی افزود: اساسنامه شرکت ملی نفت یکی از موارد این شکایت بود که باید گفت هیچ دولتی آن را به مجلس نمی آورد و همه ساله در لایحه بودجه رابطه بین نفت و دولت تنظیم می شد.

میرتاج الدینی همچنین درباره تاخیر در معرفی وزیر ورزش گفت: این هم یکی دیگر از موارد شکایت بودکه در نهایت حل شد، بسیاری از این موارد بحث های پارلمانی است و من آن زمان هم انتقاد داشتم که بعضی از گزارش ها که مربوط به پارلمان است نباید دادگاهی شود.

وی همچنین گفت: برخی می گویند آقای احمدی نژاد فراموش شده اما آقای احمدی نژاد پدیده ای نیست که فراموش شود، احمدی نژاد خدمت کرده و سرباز این نظام است بنابراین فراموش نخواهد شد.

مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور مجلس درباره گزارش 100 روزه رئیس جمهور گفت: اگر آقای روحانی عملکرد خود را بیان می کرد تا تخریب دولت قبلی برای مردم بهتر بود، شاید اطرافیان وی به او مشورت دادند که این شیوه خوب است اما من هم در بین مردم هستم. از بسیاری شنیدم که گفتند قرار بود رئیس جمهور عملکرد خود را در 100 روز ارایه کند؛ این خوشایند نبود.

وی ادامه داد: درباره دولت آمارهایی مطرح شد که البته باید حق می دادند تا دولت از خود دفاع کند، آقای احمدی نژاد هم بر این مبنا عنوان کرد که آماده مناظره در فضای آرام و منطق هستم، زمان انتخابات که نیست؛ دولت دولت امید است و باید به مردم امید دهد این که گفته شود خزانه خالی است امید دادن به مردم نیست.

میرتاج الدینی گفت: در وضعیتی که تیم مذاکره کنده در حال انجام مذاکره هستند هرقدر وضعیت کشور را خراب نشان دهیم به همان میزان به ضرر ملت و دولت است.

وی در پاسخ به اینکه عده ای عنوان کرده اند که این شیوه همان شیوه آقای احمدی نژاد در مناظره ها است پاسخ داد: اگر آقای احمدی نژاد هم چنین شیوه ای داشت به آن انتقاد داریم و اشکال به آن وارد است اما آقای احمدی نژاد عنوان کردند که من هیچگاه دولت قبلی را تخریب نکردم و همیشه گفته ام که از سال 84 به بعد این کارها را انجام داده ام.

 

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

محل تبلیغ شما

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

پر بازدیدترین مطالب

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur