به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در جمع دبیران استان‌های حزب مؤتلفه با اشاره به جلساتی که در مؤتلفه اسلامی برپا شد، اشاره کرد و اظهارداشت: این نتیجه حاصل شد که یک فرد به جبهه پیروان خط امام ورهبری معرفی ‌شود، از آل اسحاق دعوت کردیم و ایشان پذیرفتند و این شد که به عنوان نامزد پیشنهادی از سوی حزب رسماً معرفی شدند.

دبیرکل حزب مؤتلفه یادآورشد: در نهایت تصمیم در ائتلاف بزرگ اصولگرایان بر اساس مقبولیت مردمی نامزدهای جبهه پیروان گرفته خواهد شد که از میان آقایان آل اسحاق، متکی و باهنر کدام یک در انتخابات حاضر شوند.

وی  با بیان اینکه جبهه پیروان خط امام و رهبری شامل 15 تشکل است که حزب مؤتلفه یکی از آنها است، افزود: در انتخابات ائتلاف بزرگ اصولگرایان مورد نظر ماست و در این ائتلاف بزرگ محوریت را برای روحانیت قائل هستیم.

حبیبی ادامه داد: اگر اصولگرایان بطور مثال 20 میلیون رأی داشته باشند اما تعدد  کاندیدا در انتخابات حاضر شوند، جناح‌های رقیب از شکسته شدن رای اصولگرایان استفاده می‌کنند و پیروز میدان می‌شوند؛ همانطور که در انتخابات‌های گذشته مجلس در برخی استان‌ها این پیش آمد.

دبیرکل حزب مؤتلفه با اشاره به دلایل انتخابات آل اسحاق به عنوان گزینه پیشنهادی گفت: با توجه به دغدغه مردم که امروز از نظر سنجی‌ها مشخص است که اولویت اقتصادی است ما آقای آل اسحاق را مطرح کردیم؛ ایشان با توجه به اصالت خانوادگی، تجربه کار و تحصیلات اقتصادی و مدیریتی و سابقه حزبی شرایط را دارا بودند؛ تمام سابقه کاری وی اقتصادی است و سابقه وزارت نیز داشته‌اند.

وی تصریح‌کرد: در میان نامزدهای جبهه پیروان خط امام و رهبری آقای آل اسحاق  برنامه‌های اقتصادی خود را ارائه دارد.

حبیبی با بیان اینکه نامزد موتلفه باید از کلی‌گویی پرهیز کند و باید فرمول و نسخه حل مشکلات مردم از جمله اقتصاد را بیان کند، افزود: ما دچار توهم نشده‌ایم و با طرح گفتمان اقتصادی و ارائه راهکار پابه عرصه گذاشتیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه با اشاره به برنامه چشم‌انداز حزب مؤتلفه اسلامی که در آن به کادرسازی توجه شده است، یادآور شد: ما برای هر پست کشور باید افرادی کارآمد تربیت کنیم؛ در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی 18 نفر با کارت مؤتلفه به مجلس راه یافتند که این در مجلس نهم به سی نفر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه اگر نامزد حزب مورد توافق اصولگرایان واقع نشد چه می شود افزود : اگر آقای آل اسحاق در جمع بندی اصولگرایان انتخاب نشوند و یا اینکه مردم به او رأی ندهند باز هم این فرصتی است که دیدگاه های حزب درباره مسائل مختلف کشور از طریق ستاد معرفی می‌شود.

حبیبی درباره انتخابات شوراهای شهر و روستا هم بر ائتلاف اصولگرایان تاکید کرد و افزود: انتخابات شوراها اگر از انتخابات ریاست جمهوری مهمتر نباشد از اهمیت کمتر برخوردار نیست چراکه رقبا در پی تسخیر کرسی‌های شوراها هستند و راهبرد ما این است که با تمام اصولگرایان مذاکره کنیم تا به یک فهرست واحد برسیم و این ضرورت دارد.

دبیرکل حزب مؤتلفه در پایان در پاسخ به سوال برخی از دبیران استان‌ها پیرامون موضوع حزب در قبال هدفمندی یارانه‌ها اظهارداشت: این جراحی اقتصادی برای کشور ضروری بوده و هست؛ اما باید در اجرا به افراد کم بضاعت توجه بیشتر شده و آنها حمایت شوند.

وی خاطرنشان‌کرد: اقتصاد کشور با هدفمندی یارانه‌ها سالم سازی می‌شود و نظام به اجرای آن مستعد است اما در اجرا تخلف‌هایی صورت گرفته که باید اصلاح شود.

حبیبی گفت: سهم تولید آنچنان که باید پرداخت نشده است و به جای ردیف بودجه‌ای 29 هزار میلیاردی هدفمندی 45 هزار میلیارد تومان خرج شده است که از محل‌های اعتباری دیگر کاسته شده و به اصل هدفمندی ضربه زده است؛ جراحی بزرگ اقتصاد باید به جراح کاردان سپرده شود.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

قرآن آنلاین بسیار نفیس

قرآن آنلاين بسيار نفيس

دریافت مطالب از طریق ایمیل

بازدیدکنندگان محترم ظهور؛ با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر درخواست عضویت در فیدبرنر ظهور را می نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال و در صورت تایید آن جدیدترین مطالب سایت شامل آخرین اخبار ، مقالات و دیگر مطالب ظهور برای شما ارسال خواهد شد.

لطفاً آدرس ايميل خود را وارد کنيد :

اوقات شرعی

لوگوی وب سایت ظهور

ظهور ، آخرین اخبار ایران و جهان ، اعلام نتايج آزمون ها و مسابقات ، دانلود فیلم و کلیپ و عکس ، قیمت دلار (ارز) ، طلا و سکه ، قرآن آنلاین ، zohur zohur